Osuszanie budynków po zalaniu

Interesują Cię usługi osuszania po zalaniu? Z takiego wsparcia możesz skorzystać zawsze wtedy, kiedy sąsiad z wyższego piętra zapomni wyłączyć wodę w łazience, dojdzie do uszkodzenia instalacji wodno-kanalizacyjnej lub nieruchomość zostanie zalana w wyniku podtopienia. Jest mnóstwo sytuacji, w których osuszanie po zalaniu okazuje się niezbędne w celu przywrócenia nieruchomości do stanu użyteczności. Sprawdź, jak działamy, zadzwoń i umów się na realizację usługi.

Profesjonalne osuszanie po zalaniu – jak działamy w tym zakresie?

Jako profesjonaliści w branży zajmujemy się kompleksowym osuszaniem nieruchomości po zalaniu, niezależnie od przyczyny występowania problemu. Zanim podejmiemy się jakichkolwiek czynności związanych z osuszaniem po zalaniu, musimy dokładnie przeanalizować problem.

Na początek ustalamy, skąd wzięła się wilgoć w nieruchomości, a także szacujemy skalę zniszczeń. W tym celu realizujemy pomiary wilgotności. Dzięki temu jesteśmy też w stanie dopasować metodę osuszania po zalaniu do skali problemu.

Najczęściej wykorzystujemy takie urządzenia do osuszania, jak: 

 • wentylatory strumieniowe, 
 • promienniki podczerwone,
 • osuszacze absorpcyjne.

To najczęściej stosowane sposoby osuszania po zalaniu, które stosujemy zamiennie lub łącznie ze sobą. Im mocniej zawilgocone ściany i stropy, tym więcej sprzętu musimy zaangażować w realizację usługi osuszania po zalaniu.

Stosując wentylatory strumieniowe i promienniki powodujemy, że wilgoć jest wybijana ze ścian i stopów. Następnie uruchamiamy osuszacze absorpcyjne, które pochłaniają wodę i odprowadzają ją do kanalizacji.

Metody osuszania po zalaniu – jakie usługi możemy zaproponować?

W ramach wsparcia naszych klientów w zakresie osuszania po zalaniu możemy zaproponować dwie popularne metody działania.

 • Osuszanie kondensacyjne – najpowszechniejszy sposób pochłaniania wilgoci z powietrza. Dzięki temu pozbywamy się większości pokładów wilgoci z murów, wylewek i innych powierzchni konstrukcyjnych w budynkach.
 • Osuszanie absorpcyjne – tutaj stosujemy specjalistyczny sprzęt do podgrzewania powietrza i jego magazynowania w materiałach absorpcyjnych.

Niezależnie od zastosowanej metody jesteśmy w stanie zrealizować osuszanie po zalaniu: posadzek, ścian, sufitów, izolacji. Współpraca z nami obejmuje szereg innych czynności, które możemy zrealizować po dokładnych ustaleniach zakresu działania z klientem.

 1. Realizujemy darmowe oględziny budynku. Na tym etapie wykonujemy pełne pomiary wilgotności, oceniamy straty oraz proponujemy jak najskuteczniejsze metody osuszania po zalaniu.
 2. Osuszamy ściany – jeśli woda oddziałuje bezpośrednio na ściany lub wylewki, możemy skutecznie pozbyć się jej pokładów przy pomocy promienników i wentylatorów strumieniowych.
 3. Osuszamy podposadzkowo – kiedy woda przedostawnie się do warstw izolacji pod posadzkami, natychmiast podejmujemy się działania i osuszamy po zalaniu także takie miejsce. Do tego używamy specjalistycznych pomp ciśnieniowych, które odciągają zalegającą wodę.
 4. Osuszamy dachy i tarasy – w razie potrzeby osuszamy po zalaniu także tarasy oraz dachy, np. wskutek nieszczelności w poszyciu konstrukcji dachowej. Mamy narzędzia i sprzęt, który pozwala na skuteczne osuszanie warstw hydroizolacyjnych.
 5. Odgrzybiamy i ozonujemy – po zakończeniu osuszania po zalaniu proponujemy odgrzybianie oraz ozonowanie pomieszczeń. W ten sposób redukujemy ryzyko występowania poważnych problemów z rozprzestrzeniającymi się bakteriami w nieruchomości.
 6. Sporządzamy dokumentację – osuszanie po zalaniu często jest konieczne w wyniku katastrof naturalnych lub nieuwagi innych osób, np. mieszkających piętro wyżej. Dla naszych klientów przygotowujemy pełną dokumentację, która ułatwia ubieganie się o odszkodowanie do towarzystwa ubezpieczeniowego.

W naszej firmie działamy kompleksowo i indywidualnie podchodzimy do każdego klienta. To oznacza, że osuszanie po zalaniu przeprowadzamy tak, aby, jak najskuteczniej pozbyć się ognisk wilgoci i przywrócić nieruchomość do stanu używalności.

Metody osuszania po zalaniu – jakie usługi możemy zaproponować?

Jest co najmniej kilka sytuacji, po których postawić na kompleksowe usługi osuszania po zalaniu. To między innymi:

 • zalane mieszkanie przez sąsiada z wyższego piętra,
 • nieszczelność dachu,
 • podtopienia,
 • nieumyślne zalanie nieruchomości,
 • uszkodzenie instalacji wodno-kanalizacyjnej w murach.

Skutki zalania to nie tylko zawilgocone i niszczone ściany oraz stropy. Pojawia się też duże ryzyko, że uszkodzeniu ulegnie wyposażenie nieruchomości, meble, a także warstwy izolacyjne posadzek. W takich sytuacjach profesjonalne osuszanie po zalaniu to jedyne skuteczne wyjście z tak trudnej sytuacji.

Wystarczy, że skontaktujesz się z naszymi ekspertami, przedstawisz problem i umówisz się na oględziny budynku. Pomiary wilgotności przeprowadzimy praktycznie od ręki, a następnie zaproponujemy skuteczne rozwiązania oraz termin realizacji usługi.

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług osuszania po zalaniu?

Jeśli wahasz się nad nawiązaniem współpracy z nami w zakresie osuszania po zalaniu – niepotrzebnie! Wyróżniki naszej firmy to:

 • wieloletnie doświadczenie,
 • dostęp do nowoczesnego sprzętu osuszeniowego,
 • wysokie kwalifikacje fachowców,
 • kompleksowa pomoc w zakresie osuszania po zalaniu,
 • atrakcyjne ceny usług.

Nie czekaj ani chwili dłużej! Pozbądź się problemów i uniknij kosztownego remontu mieszkania lub domu – wybierz usługi osuszania po zalaniu i przekonaj się, że naprawdę warto czym prędzej pozbyć się wilgoci. Współpracując z nami, zyskujesz pewność, że Twoja nieruchomość zostanie w 100% pozbawiona wilgoci.