Osuszanie wilgoci technologicznej

Usługi osuszania wilgoci technologicznej to tylko jedna z wielu pozycji dostępnych w ofercie naszej firmy. Od wielu lat zajmujemy się wsparciem naszych klientów w zakresie pozbywania się wilgoci z budynków mieszkalnych oraz użytku publicznego. Działamy wszędzie tam, gdzie pojawia się problem zalegającej wody, np. po zalaniu lub realizacji prac budowlanych. Sprawdź, jak w praktyce wygląda osuszanie wilgoci technologicznej i kiedy warto skorzystać z takiego wsparcia.

Wilgoć technologiczna – czym jest?

Mianem wilgoci technologicznej nazywamy problem, który pojawia się głównie po niepoprawnie wykonanych pracach wykończeniowo-budowlanych. Jeśli tynki przed pomalowaniem ścian nie miały czasu na wyschnięcie lub podłoga nie została prawidłowo zaizolowana, prawdopodobnie po czasie pojawi się problem z wilgocią technologiczną w całym budynku.

To problem, który jest szczególnie odczuwalny w sezonie jesienno-zimowym. Wtedy wysychanie ścian i posadzek jest utrudnione ze względu na niższe temperatury i brak wentylacji budynku. Aby pozbyć się tego kłopotu, proponujemy profesjonalne osuszanie wilgoci technologicznej. Korzystając z naszego wsparcia, zabezpieczysz się przed rozwojem grzybów, pleśni i brzydkiego zapachu, a także szybciej zrealizujesz prace wykończeniowe w budynku.

Jakie są konsekwencje występowania wilgoci technologicznej w budynku?

Kilka konsekwencji, jakie płyną z występowania wilgoci technologicznej to:

  • Zatrzymanie prac wykończeniowych w nieruchomości – jeśli wilgoć utrzymuje się przez długi czas w budynku, nie ma możliwości położenia kolejnych warstw tynków, podłogi lub farby na ścianach.
  • Rozwój niebezpiecznych bakterii, grzybów i pleśni – to częsty problem w domach i mieszkaniach, gdzie nie zostało jeszcze przeprowadzone osuszanie wilgoci technologicznej. Dodatkowo na ścianach i pod podłogą mogą pojawić się wykwity, które są ciężkie do usunięcia.
  • Uszkodzenie elementów wykończenia budynku – w wyniku oddziaływania wilgoci technologicznej może dojść do uszkodzenia położonych już paneli podłogowych, kafli ceramicznych czy nawet farb na ścianach.

Pojawianie się wilgoci technologicznej wynika najczęściej ze zbyt szybkiej realizacji prac remontowo-budowlanych. Jeśli tynki nie mają czasu na doschnięcie, prawdopodobnie po czasie wilgoć technologiczna da się we znaki.

Kompleksowe osuszanie wilgoci technologicznej – jak działamy w naszej firmie?

Nasza firma od wielu lat zajmuje się osuszaniem wilgoci technologicznej, a także osuszaniem ścian i podłóg. Zanim podejmiemy się jakichkolwiek działań w tym zakresie, musimy dokonać pomiarów wilgotności i dokonać wizji lokalnej budynku. Następnie dopasowujemy odpowiednie metody osuszania, które będą adekwatne do skali problemu z wilgocią – także technologiczną.

W procesie osuszania wilgoci technologicznej wykorzystujemy osuszacze kondensacyjne i wentylatory strumieniowe. Dzięki temu skutecznie neutralizujemy źródło wilgoci i zapobiegamy jej ponownemu występowaniu.

Osuszanie wilgoci technologicznej – dlaczego z naszą pomocą?

Profesjonalizm, indywidualne podejście do każdego klienta i kompleksowość usług to główne nasze wyróżniki. Chociażby z tego względu warto skontaktować się z naszymi ekspertami i umówić się na osuszanie wilgoci technologicznej. Gwarantujemy, że nie pożałujesz i pozbędziesz się trudnego problemu związanego z wilgocią w nieruchomości.