Osuszanie podposadzkowe

Usługi osuszania podposadzkowego to propozycja dla właścicieli budynków, w których doszło do zawilgocenia posadzek, wylewek oraz izolacji tuż pod nimi. Niestety, ale woda wnikająca w strukturę styropianu lub innych izolacji syntetycznych nie ma drogi ujścia. Z tego względu następuje odkształcenie powierzchni podłóg, a także unoszenie się desek, szczególnie jeśli wilgoć nie zostanie jak najszybciej usunięta. Zobacz, jak działamy w zakresie osuszania podposadzkowego i skorzystaj z naszego wsparcia!

Na czym polega osuszanie podposadzkowe?

Metody osuszania podposadzkowego umożliwiają uniknięcie niebezpiecznych skutków oddziaływania wilgoci na warstwy izolacji pod posadzkami. Im wcześniej zrealizowane osuszanie, tym większa szansa na brak kosztownych skutków zalegającej wilgoci pod posadzkami.

Procedury osuszania podposadzkowego, które realizujemy u naszych klientów, dotyczą przede wszystkim dokonywania pomiarów wilgotności. Dopiero wtedy możemy ocenić, jaka jest skala problemu, a także dopasować metody osuszania do potrzeb sytuacji.

Osuszanie podposadzkowe wykonujemy z użyciem innowacyjnej i wydajnej pompy ciśnieniowej. Dzięki temu możemy cicho i ekspresowo pozbyć się wilgoci spod posadzek. Odprowadzona woda trafia do zbiornika, który następnie opróżniamy poza budynkiem. Warto mieć na uwadze, że czas trwania osuszania posposadzkowego to nawet kilka dni, zależnie od skali problemu.

Po wyciagnięciu wody zalegającej pod posadzkami pompujemy suche powietrze pod ciśnieniem do warstwy izolacyjnej. Dzięki temu redukujemy do minimum ryzyko, że pod powierzchnią posadzki pozostanie jakakolwiek wilgoć. Nasze metody są najskuteczniejsze, jeśli chodzi o osuszanie podposadzkowe o redukcję ryzyka uszkodzenia podłóg i innych powierzchni płaskich w wyniku oddziaływania wilgoci.

Wilgoć i woda pod posadzkami – czy to duże ryzyko?

Niestety, ale nawet niewielka wilgoć w warstwach izolacji pod posadzkami może prowadzić do poważnych zniszczeń. Potencjalne zagrożenia, jakie niesie ze sobą wilgoć i brak wykonania usługi osuszania podposadzkowego to:

  • rozpad warstw izolacyjnych pod podłogą, czyli konieczność wymiany izolacji,
  • uszkodzenie parkietów i innych powierzchni poprzez rozpoczęcie procesu gnicia,
  • rozprzestrzenianie się grzybów i pleśni,
  • nieprzyjemny zapach w budynku,
  • widoczne wykwity na ścianach.

Jak widzisz, wilgoć pod posadzkami może działać destrukcyjnie na cały budynek. Z tego względu warto czym prędzej zdecydować się na osuszanie podposadzkowe, szczególnie jeśli problem wilgoci jest widoczny gołym okiem. 

Kontaktując się z nami, zyskujesz pewność, że wybrane metody osuszania podposadzkowego będą skuteczne, a więc ryzyko uszkodzeń struktury podłogi zostanie zminimalizowane prawie do zera.

Osuszanie podposadzkowe – rzetelnie i szybko. Dlaczego warto zrobić to z nami?

Jest naprawdę mnóstwo powodów, dla których warto zdecydować się na współpracę z naszą firmą. Zajmujemy się osuszaniem podposadzkowym i innymi usługami związanymi z neutralizacją wilgoci od wielu lat. Działamy przede wszystkim: kompleksowo, profesjonalnie i z użyciem nowoczesnego sprzętu do osuszania.

Sprawdź, jak możemy pomóc Ci w zakresie osuszania podposadzkowego i nie tylko! Skontaktuj się z nami i umów termin realizacji zlecenia!