Odgrzybianie

Potrzebujesz kompleksowej pomocy w walce z grzybem, który rozprzestrzenia się po całym budynku i nie chce ustąpić? W takim razie dobrze trafiłeś! Z naszą pomocą szybko pozbędziesz się problemu grzyba na ścianach, stropach i podłogach. Wybierając się na miejsce wskazane przez naszego klienta, zawsze zabieramy ze sobą profesjonalny sprzęt, który pozwala nam wykonać dokładne pomiary wilgotności. Na podstawie takich badań możemy precyzyjnie wskazać źródło problemu oraz zaproponować odpowiednie działania w celu neutralizacji problemu z grzybem w nieruchomości – od początku do końca.

Nie wahaj się ani chwili dłużej. Postaw na kadrę wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów. Skorzystaj też z doradztwa, a proces odgrzybiania nie będzie dla Ciebie zupełnie niezrozumiały. Nasza domena to ekspresowe i rzetelne osuszanie i odgrzybianie budynków.

Dlaczego warto wykonać odgrzybianie budynków?

Procedury związane z odgrzybianiem budynków są niesamowicie istotne, chociażby ze względu na możliwość usunięcia ogromnego problemu. Otóż grzyby występujące na ścianach, stropach i podłogach zawierają w sobie mykotoksyny. Te są odpowiedzialne za wywoływanie licznych schorzeń ogólnoustrojowych u ludzi, a przede wszystkim u domowników przebywających na co dzień w zagrzybionych pomieszczeniach.

Jeśli w Twojej nieruchomości pojawił się grzyb, np. po zalaniu mieszkania przez sąsiada, a mieszkasz z małymi dziećmi lub osobami starszymi – lepiej nie czekaj i zdecyduj się na profesjonalne odgrzybianie. 

Jako specjaliści zrealizujemy tę usługę kompleksowo i w jak najkrótszym czasie. Dzięki temu zredukujemy ryzyko występowania negatywnych efektów oddziaływania grzybów i wilgoci na organizm człowieka. Nigdy nie czekaj zbyt długo z odgrzybianiem. W przeciwnym razie narazisz się na:

  • nudności i wymioty,
  • podwyższone ryzyko występowania nowotworów,
  • osłabiona ogólna odporność organizmu,
  • uszkodzenia nerek i wątroby,
  • przewlekłe grzybice,
  • zawroty głowy,
  • problemy z oddychaniem.

Grzyb w nieruchomości to też ogromny problem ze względu na trwałość elementów konstrukcji budowlanych. Jego długotrwałe oddziaływanie będące skutkiem zalegającej wilgoci w murach i posadzkach może powodować niszczenie drewna, gnicie, a także naruszenie konstrukcji zagrzybionych ścian.

Skąd bierze się grzyb i jak pomagamy ją wykryć?

Nasza firma kompleksowo zajmuje się wykrywaniem wilgoci, pomiarami oraz analizowaniem źródła problemu związanego z rozprzestrzeniającym się grzybem na ścianach. Czynniki, które mogą wywoływać takie problemy to: zalanie, marznące ściany, kapilarne podciekanie wilgoci, awaria instalacji wodno-kanalizacyjnej czy nawet brak szczelności rynien zewnętrznych.

Działamy sprawie, dzięki czemu możemy wykryć źródło problemu już podczas pierwszej wizyty u klienta. W celu pozbycia się grzybów w ramach usługi odgrzybiania stosujemy metody opryskowe, które docierają nawet do trudnodostępnych miejsc. Silne środki chemiczne likwidują grzyby i zawarte w nich bakterie. Po zakończeniu odgrzybiania przeprowadzamy też ozonowanie pomieszczeń, aby w 100% usunąć z nieruchomości brzydkie zapachy i pozbyć się zarodników bakterii raz na zawsze.

Uwaga! Proces odgrzybiania jest skuteczny tylko wtedy, kiedy w pierwszej kolejności neutralizujemy źródło grzybów i pleśni. W przeciwnym razie problem może powracać z czasem i to ze zdwojoną siłą.

Jeśli potrzebujesz profesjonalnego wsparcia w zakresie odgrzybiania, pomiarów wilgotności i osuszania mieszkania lub domu, koniecznie skontaktuj się z nami. Gwarantujemy, że nie pożałujesz!

Podobne wpisy